Altanka – cień w ogrodzie

altankaOdpoczywając po pracy szukamy ciszy, spokoju, a także cienia. Ogród to świetne miejsca na zrelaksowanie się i oddanie lekturze ulubionej książki, czy po prostu kontemplacji. Słońce będzie nam wtedy przeszkadzać, szczególnie jeśli świeci tak mocno jak tego lata. Między innymi dlatego stawiamy altanki w naszych ogrodach. Pozwalają one cieszyć się zielenią, przyjemną wilgocią i lekkim powiewem wiatru bez mrużenia oczu oraz przegrzewania ciała.

Z czego buduje się altanki

Najpopularniejsze altanki budowane są z drewna. Można zamówić przez internet taką konstrukcję, a następnie własnoręcznie ją złożyć, czasami nawet nie wymagają wylewki, a jedynie kilku obciążników wkopanych w ziemię. Jeśli jednak chcemy solidniejszej konstrukcji, możemy postawić murowaną altankę, potrwa to jednak dłużej i pociągnie za sobą znacznie większe koszta.

 

Substytuty altanek

Altanka często jest zastępowana różnego rodzaju parasolami i namiotami, jest to jednak jedynie tanie rozwiązanie. Wystarczy silniejsza burza, a z tekstylnego parasola lub namiotu zostaną strzępy i resztki konstrukcji. można oczywiście za każdym razem rozkładać i składać konstrukcje, ale jest to dalekie od wygody altanki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *