Bateria łazienkowa ozdobą wnętrza

bateriaZanim wynaleziono doprowadzanie wody do domów minęło trochę czasu. Dzisiaj w łazienkach umywalki i wanny zaopatrzone muszą być w odpowiednią baterię dopasowaną stylistycznie, która będzie także pełniła funkcję ozdoby. Samych projektów baterii na rynku jest sporo, od tych z kurkiem odkręcanym, automatycznym po sterowany elektronicznie. Dobór zależy jednak od tego, jakie wyposażenie wnętrz dominuje w pozostałych częściach domu.

Klasycznie i nowocześnie

Jeśli chodzi o umywalkę, ale i wannę klasyczną, to kurki muszą być na pokrętła, a słuchawka prysznicowa powinna być stosunkowo wielka. W starych kamieniach istniały baterie, których rurki odprowadzane były od samej podłogi, więc przy samej wannie wystawał spory kawałek rury, do której przymocowane były baterie właśnie. Taki efekt można szybko osiągnąć, ponieważ hydraulika tego typu do najbardziej skomplikowanych nie należy. Takie baterie stojąc mają również zastosowanie w samych prysznicach. Wnętrza nowoczesne wolą baterie z jednym uchwytem, przy którego przesuwaniu w jedną bądź w drugą stronę, następuje zmiana temperatury bieżącej wody.

Bateria ozdobą

Nie da się ukryć, że bateria o starodawnym projekcie będzie wyglądała dość dziwnie w łazience zrobionej w stylu nowoczesnym, co nie znaczy, że styl ten nie może posiadać baterii wolnostojącej czy wmurowanej w ścianę. Niemniej jednak, aby bateria mogła pełnić funkcję ozdoby, jej zakup musi być słuszny z ogólną konwencją wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *