Brak motywacji do ćwiczeń – jak sobie z nim radzić?

Nawet, jeśli żyjesz bardzo aktywnie i zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny w życiu człowieka jest ruch, to zapewne czasami zdarzyło Ci się, że nie miałeś najmniejszej ochoty na ćwiczenia. Zobacz, jak poradzić sobie ze spadkiem motywacji!

Kup nowe ubrania sportowe

Ten sposób jest szczególnie lubiany przez kobiety, ale nie oszukujmy się – panowie również lubią modne, sportowe stroje i dodatki. Wykorzystaj więc wolne popołudnie na wyjście do sklepu i zakup kilku wystrzałowych koszulek, spodenek i sportowego obuwia – dzięki temu nie będziesz mógł się doczekać chwili, gdy je założysz, a więc… będziesz z niecierpliwością oczekiwał na najbliższy zaplanowany trening!

Najlepsza mobilizacja do ćwiczeń? Trening w większej grupie!

Masz znajomych, którzy tak samo jak Ty chcieliby schudnąć o siebie zadbać? Jeśli tak, to zaproponuj im wspólne wyjście na siłownię, jogging lub basen. Człowiek, jako istota społeczna, bardzo potrzebuje wsparcia innych osób – zwłaszcza wtedy, gdy postanawia zupełnie zmienić swoje życie! Po wspólnym treningu możecie wybrać się na zdrowy obiad lub… spacer, który również jest formą ćwiczeń!

Zapisanie się na zajęcia zorganizowane

Czasami zdarza się tak, że chodzimy na przykład na siłownię, ale po jakimś czasie, gdy znamy już działanie wszystkich przyrządów, przestajemy czuć, że ma to sens. W takich sytuacjach doskonałym pomysłem jest zapisanie się na zajęcia, które prowadzi instruktor – dzięki temu nie tylko będziemy mieć “nad sobą” kogoś, kto zmotywuje nas do wysiłku, ale także dowiemy się, jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Trener personalny jako mobilizacja do treningu

Jeśli masz poczucie, że Twój spadek motywacji jest naprawdę poważny, rozważ skorzystanie z usług trenera personalnego. Osoba taka dobierze najlepsze dla Ciebie ćwiczenia, zadba o Twoje bezpieczeństwo oraz doradzi, co robić, gdy nie masz ochoty ruszać się z kanapy. Często trenerzy pomagają swoim podopiecznym na stałe zmienić swój styl życia na zdrowszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *