Budowa oczka wodnego

oczko-wodnePrzychodzą ciepłe dni, czas zrobić coś w ogrodzie. Oczko wodne to niesamowite miejsce gdzie można postać wieczorem i porozmawiać. W oczku wodnym można hodować rośliny wodne oraz najczęściej ryby. Na początek trzeba wybrać odpowiednie miejsce na oczko. Najlepiej przy fotelu do opalania bądź bujanej kanapie, ponieważ podczas opalania można popatrzeć na pływające ryby. Po wybraniu miejsca należy wykopać jaki się chce dół i najlepiej kupić zbiornik, ale można nie wydając za dużo pieniędzy kupić grubą folie (najlepiej przezroczystą) i wkopać ją na brzegach albo położyć ciężkie kamienie. Następnie należy się zająć roślinnością wokół oczka.

Rośliny przy samym oczku powinny lubić wilgoć, najlepiej jak znajdą się rośliny w wodzie, ponieważ ładnie to wygląda i może zajrzy jakaś żaba. Rozmieszczenie roślin zależy od gustu. Do stawu najlepsze ryby to różanki, które osiągają dł. do 8 cm., następne to srebrzystoszare rybki, które osiągają dł. do 10cm. I oczywiście złota rybka, która osiąga od 20 cm do 30 cm.

W okolicy oczka zadbaj o to by nie zabrakło takich przedmiotów jak dekoracje ogrodowe, które zdecydowanie poprawią wygląd Twojego ogrodu i sprawią, że ogród nabierze barw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *