Dachówka czy blacha?

blachodachowkaDach to bardzo ważne wyposażenie domu. Obecnie na rynku można znaleźć szereg różnych materiałów, którymi można pokryć dach. W szczególności wyróżnić można dachówkę oraz blacho dachówkę. Oba te materiały mają swoje wady oraz zalety. Kiedyś częściej używana byłą dachówka. Później pojawiła się blacho dachówka i wielu ludzi zaczęło ją stosować przy tworzeniu dachu na swoim domu. Obecnie jednak z powrotem wielu ludzi wraca do dachówki. Zazwyczaj jednak z powodów estetycznych. Jeżeli chodzi o cenę, koszt kupna obu tych materiałów nie różni się znacznie. Dachówka jest nieco droższa, jednak nie jest to różnica ogromna. Jeśli zaś chodzi o zalety i wady, to najlepiej zacząć od blacho dachówki. Blacho dachówka jest w miarę lekka i łatwiejsza w montażu, gdyż jej montaż polega jedynie na przykręceniu tego materiału do drewnianej konstrukcji dachu. Zaletą blacho dachówki może być to, że jest ona nieco tańsza, choć nie jest to wielka suma. Zaś jeżeli mowa o dachówce, jest ona ciężka, i do jej montażu niezbędne są prawidłowo wylane fundamenty domu. Dachówki często są ładniejsze i mogą służyć jako ozdoby domu czy też nawet jako artykuły dekoracyjne.

Kto wygrywa?

Naprawdę trudno powiedzieć, który materiał jest lepszy. Wiele zależy od upodobań oraz możliwości domu a przede wszystkim od kształtu konstrukcji dachu.

Dach

Dach jest ważnym elementem domu, w zasadzie jednym z ważniejszych. Dlatego właśnie warto zadbać, żeby był on ładny i solidny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *