Dlaczego warto wspierać twórców?

Hand made jest w cenie. To, co dawniej robiły w kacie nasze prababki i babki wreszcie ma szansę zostać docenione. Coraz więcej osób woli płacić za rzemiosło niż sklepową tandetę. To, co zrobione ręcznie jest nie tylko wyjątkowe (ludzkie ręce nie wykonają dwóch identycznych rzeczy w przeciwieństwie do fabrycznej taśmy), ale i nosi znamiona osobowości twórcy, który często w swoją pracę wkłada serce.

Cenne umiejętności

To głównie kobiety interesują się robótkami. Ręcznie wykonana biżuteria typu decoupage stała się wręcz modna, podobnie jak filcowe dodatki, które można nazwać hitem jesieni. Popularne są również dodatki wełniane czy szydełkowe. Ręcznie robiona chustka czy bolerko to pomysł na oryginalny prezent. Dawniej niemal każda kobieta potrafiła robić coś na drutach. Dzisiaj taka wiedza nie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a w szkole na zajęciach technicznych nauczycielka uczy co najwyżej przyszywania guzików. Młode artystki takie jak Meluzyna są jednak dowodem na to, że takie umiejętności wcale nie są passé. Bolerko, które proponuje Meluzyna będzie unikatowe – po podaniu indywidualnych rozmiarów i upodobań kolorystycznych artystka wykona barwne dodatki na jesień czy zimę.

bolerko

Zamów bolerko albo mitenki

Hand-made nie jest tani, jednak opłaca się inwestować w pomysły młodych projektantów takich jak Meluzyna. Lepiej bowiem mieć coś fajnego niż kupić towar z sieciówki. Ręczna robota charakteryzuje się bowiem precyzją  i dbałością o jakość materiałów. Artysta, który reklamuje swoje prace wie bowiem, że musi sprostać wysokim standardom. Fakt, iż możemy uczestniczyć w procesie tworzenia bolerka czy ciepłego szalika powoduje, iż doceniamy wysiłek takich osób, które kultywują tradycję ręcznych robótek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *