Domowy peeling do ust

Kiedy Twoje usta są przesuszone i spierzchnięte, to nawet najlepsza pomadka nie sprawi, że będą się one pięknie prezentowały. Wargi, poza makijażem, potrzebują oczyszczenia, wygładzenia i odżywienia. Zobacz, jak wykonać peeling do ust cukrem!

Peeling do ust – czy to naprawdę konieczne?

Usta są niezwykle wrażliwą częścią ciała – dlatego też peeling powinien być łagodny. Używanie zwykłego, drogeryjnego peelingu do twarzy może podrażnić wargi i – paradoksalnie – sprawić, że ich stan, zamiast się poprawić… ulegnie pogorszeniu. Z drugiej strony, nie powinno się zaniedbywać peelingu ust – w końcu na wargach również gromadzi się martwy naskórek, który sprawia, że usta wyglądają na zaniedbane, a kremy, balsamy czy pomadki ochronne nie wchłaniają się odpowiednio. Raz w tygodniu powinno się więc wykonać łagodny peeling warg. Na szczęście, bez trudu przygotujesz go samodzielnie w domu!

Jak przygotować peeling?

Na początku przygotuj niewielki spodek i nasyp na niego pół łyżeczki cukru (może to być cukier biały lub brązowy). Następnie, do cukru dolewaj olejek migdałowy, oliwę z oliwek lub olejek jojoba.

Cukier oraz olejek powinny połączyć się tak, by tworzyły gęstą papkę.

Całość możesz więc mieszać palcem lub małą łyżeczką. Kiedy składniki połączą się, nałóż gotowy peeling na usta i delikatnie masuj opuszkami palców przez dwie lub trzy minuty. Po zakończeniu tej czynności, pozostaw peeling przez parę minut na ustach, by składniki odżywcze dobrze się wchłonęły. Na koniec zmyj peeling chłodną (ale nie zimną!) wodą – pomoże to w lepszym ukrwieniu warg. Po zakończonym zabiegu, wetrzyj w usta nawilżający krem lub specjalny balsam do ust.

Kiedy nie wykonywać peelingu?

Z wygładzania ust za pomocą cukrowego peelingu zrezygnuj wtedy, kiedy na ustach pojawia się opryszczka lub zauważyłaś pęknięcia w kącikach – tak zwane zajady. Nie musisz natomiast rezygnować z zabiegu, kiedy Twoje usta są bardzo przesuszone i mają tendencję do pękania – delikatny peeling na pewno poprawi ich kondycję!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *