Gdy brud zalega w mieszkaniu…

Amerykańska telewizja już jakiś czas temu zaczęła edycję programów typu „Perfekcyjna pani domu”. Szybko znalazły one fanów – pojawiły się kolejne programy, które zaczęły promować wielkie porządki w domach, których właściciele nie radzą sobie z bałaganem, brudem i chaosem.

Firma sprzątająca ma co robić

Programy tego typu pokazują jak prowadzący, a za nim firma sprzątająca wchodzą do domu, który nie nadaje się do mieszkania. Brudna, zagrzybiona łazienka, walające się ubrania po podłodze, sypialnia, w której ledwo widać łóżko, salon i przedpokój pełen dziecięcych zabawek czy ekscentrycznej kolekcji domowników… to tylko niektóre przykłady tego, jak ludzie mogą zaniedbać miejsce zamieszkania. Firma sprzątająca ma co robić – najpierw musi opróżnić mieszkanie ze śmieci i tego, co nie tylko zagraca pokoje, ale jest wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Następnie wszystkie sprzęty zostają dokładnie umyte, tak by zszedł grzyb, rdza i niekiedy wieloletni brud. Kolejny krok wymaga od prowadzącego zdolności pedagogicznych – musi on bowiem pokazać i nauczyć domowników jak przechowywać rzeczy i utrzymać stan czystości. Wszystko wymaga logistyki i dyscypliny, która z czasem może stać się rutyną.

firma sprzątająca gdańsk

Gdańsk będzie lśnił czystością?

W Polsce również ma pojawić się taki program. Miastem, gdzie odbędzie się pierwsza edycja jest Gdańsk. Nadmorskie brudasy mogą szykować domy na najazd firmy sprzątającej, która odmieni ich wnętrze! Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi program – jedno jest jednak pewne – ktoś na pewno skorzysta z niego i wreszcie posprząta swoje mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *