Gwiazdy na suficie – kawałek nieba we własnym domu

Któż z nas nie lubi wpatrywać się nocą w migocące światło gwiazd…?
Dzięki montażowi specjalnego oświetlenia na swoim suficie – czyli właśnie imitującego gwiazdy – będziesz mógł oddawać się tej przyjemności bez wychodzenia z domu!

Stworzenie efektu gwiaździstego nieba możliwe jest dzięki zastosowaniu zestawu specjalnych światłowodów, które świecą dzięki odpowiedniemu generatorowi światła. W instalacjach tego rodzaju dobrze jest wykorzystać generator LED MONO – źródłem światła jest jest tutaj jedna super jasna dioda LED. Zaletami tego generatora są bez wątpienia jego niewielkie rozmiary oraz cicha praca. Jedna głowica to aż 1000 włókien światłowodu PMMA o średnicy 0,75 milimetrów, co pozwala na oświetlenie instalacji „gwieździstego nieba” na ponad 60 metrów kwadratowych! Istotnym elementem całej konstrukcji są także żarówki LED, tworzące gwiazdy na suficie. Oczywiście, można kupić gotowy panel z gwiazdami, który nazywa się także kasetonem światłowodowym. Jest to nic innego, jak lśniąca, elegancka konstrukcja wyprodukowana z gładkiej płyty kompozytowej, na której są rozmieszczone światłowodowe gwiazdy. Osoby z zamiłowaniem do majsterkowania mogą także stworzyć gwiaździste niebo samodzielnie i to bez dużego wysiłku! Można to zrobić na każdym rodzaju sufitu – wykonanym z płyt g-k, plexi, a nawet drewna. W zależności od pomysłu i wymagań domowników, możliwe jest wykonanie aranżacji, która będzie świeciła jednym kolorem, wieloma kolorami, będzie posiadała efekt migotania lub nawet… będzie imitowała spadające gwiazdy! Warto także mieć na uwadze pragmatyczną korzyść, jaka wynika z montażu gwiezdnego oświetlenia – otóż oświetlenie światłowodowe jest energooszczędne, więc jego montaż dość szybko zwróci się w trakcie użytkowania!

Gwiezdne oświetlenie doskonale sprawdzi się w pokoju dziecinnym – zwłaszcza gdy nasza pociecha jest zafascynowana Wszechświatem i międzyplanetarnymi podróżami, a także w salonie, gdzie na pewno zrobi wrażenie na gościach oraz… w małżeńskiej sypialni – w końcu nie ma nic bardziej romantycznego niż noc pod gwiazdami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *