Idealna grzywka – jaka powinna być?

Grzywka to element uczesania, który zawsze jest modny. Odpowiednio dobrana grzywka stanowi ozdobę fryzury, a jednocześnie pomaga sprawia, że kobieta wygląda lepiej. Grzywka pomaga poprawić proporcje twarzy, ukryć pewne niedoskonałości i uwydatnić zalety urody. Musi być jednak odpowiednio dobrana – najlepiej do kształtu twarzy.

źródło: fryzurki.blox.pl

źródło: fryzurki.blox.pl

Kobiety o trójkątnej twarzy powinny decydować się na postrzępioną grzywkę. Taka grzywka zakryje wysokie czoło i poprawi proporcje twarzy. Postrzępiona grzywka bardzo ładnie się również układa i sprawdza nawet przy cienkich włosach – wydaje się, że jest ich więcej. Taką grzywkę można ułożyć przy pomocy pianki czy olejku do stylizacji.

źródło: fryzurykrotkiewlosy.eu

źródło: fryzurykrotkiewlosy.eu

Przy okrągłej twarzy najlepiej będzie wyglądała grzywka asymetryczna, zaczesana na bok. Taka grzywka sprawi, ze niskie czoło będzie wydawało się wyższe i węższe. Dzięki temu cała twarzy będzie smuklejsza, co jest ważne przy okrągłych rysach. Przy ich stylizacji warto zadbać o to, by końcówki włosów zachodziły na policzki, co jeszcze dodatkowo wyszczupli twarz.

źródło: fryzjeris.pl

źródło: fryzjeris.pl

Podłużna twarz idealnie będzie współgrała z gęstą, wyrazistą grzywką – prostą lub eliptyczną. Grzywka pomoże wtedy zakryć wysokie czoło oraz uwydatnić kości policzkowe, a tym samym twarz zostanie optycznie skrócona. Grzywkę można ułożyć przy użyciu pianki do stylizacji, pasma rozczesując na okrągłej, grubej szczotce. Jeżeli nie mamy pomysłu na grzywkę, warto poradzić się doświadczonego fryzjera. Doradzi on jaka grzywka sprawdzi się przy danym typie urody oraz jak najłatwiej będzie o nią dbać i ja stylizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *