Jak łatwo odświeżyć mieszkanie?

źródło: studiobarw.blogspot.com

Każde mieszkanie co jakiś czas wymaga odświeżenia. I nie chodzi tu tylko o jakiś remont. Warto zastanowić się, co można w mieszkaniu zmienić – jak sprawić, że będzie świeże i ciekawe. Czasami wystarczy zastosować kilka całkiem prostych rozwiązań. Jakich?

źródło: studiobarw.blogspot.com

źródło: studiobarw.blogspot.com

Przede wszystkim musimy wziąć się za porządki. Warto z danego pomieszczenia wynieść wszystkie zbędne przedmioty. Dokonajmy przeglądu rzeczy, które zgromadziliśmy w międzyczasie. Pozbądźmy się tych, które są stare, zniszczone, zbiera się na nich kurz oraz już się nam nie podobają. Kiedy usuniemy wszystkie takie dekoracje i dodatki, wnętrze od razu nabierze nowego wyrazu. Możemy też zastąpić je nowymi drobiazgami.

źródło: studiobarw.blogspot.com

źródło: studiobarw.blogspot.com

Ogromny wpływ na wygląd wnętrza mają dekoracje ścienne – zazwyczaj chodzi o obrazy. Aby odświeżyć wnętrze, możemy te dekoracje zmienić. I znowu w tej kwestii mamy kilka możliwości. Możemy wymienić obrazy na zupełnie nowe. Możemy też zmienić ich wygląd – choćby przez wybranie nowych ram lub przemalowanie tych dotychczasowych. Wygląd wnętrza zmieni się też, gdy zmienimy rozmieszczenie obrazów, tworząc z nich nową kompozycję.

źródło: studiobarw.blogspot.com

źródło: studiobarw.blogspot.com

Warto też zmienić inne dodatki – poduchy i zasłony. Wybierzemy dla nich nowy kolor lub wzór, który sprawi, że wnętrze będzie zupełnie odmienione. Warto też wybrać nowe, pasujące do nich dodatki.

I jeszcze jedna kwestia – postarajmy się dać coś od siebie. Możemy przemalować ścianę, wykonać na niej jakiś rysunek, okleić fronty szafki, wykonać nowy abażur dla lampy. Będą to elementy, które szczególnie wyróżnią wnętrze i je odświeżą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *