Jak ozdobić balkon w blokach?

źródło: decolatorium.blogspot.com

Wiele osób nie może cieszyć się własnym ogrodem, gdyż mieszka w blokach. Często brakuje im takiego przyjemnego miejsca do wypoczynku – gdzie mogliby wypić poranną kawę czy poczytać ulubioną książkę. Jedynym ratunkiem dla takich osób okazuje się balkon. Jeżeli tą cenną przestrzeń uda się nam ciekawie zagospodarować, to w czasie wiosny i lata stanie się ona naszym ulubionym miejscem.

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

To jak urządzimy balkon w dużej mierze zależy od tego, jaki jest on duży. Ale na niemalże każdym balkonie udaje się znaleźć miejsce na ulubione rośliny oraz jakiś wygodny fotel. Najważniejszą sprawą jest stosowanie sprytnych rozwiązań. Nie należy balkonu zagracać. Najlepiej zatem unikać ustawiania wielu donic i roślin na powierzchni balkonu. Lepiej zdecydować się na te wiszące. Warto na przykład powiesić donice z kwiatami na balustradzie balkonu. Modne są też drewniane parawany, po których pną się różne rośliny – dzięki temu możemy odgrodzić się od sąsiadów i zapewnić sobie więcej prywatności.

źródło: urodaizdrowie.pl

źródło: urodaizdrowie.pl

Ważny jest też dobór roślin. Musi się zastanowić, jakie warunki panują na balkonie – czy jest on mocno nasłoneczniony czy raczej zacieniony. Wybierzemy rośliny łatwe do utrzymania, ale również te przyjemne dla oka. Oprócz tego na balkonie możemy też posadzić zioła. Będą one wyjątkową ozdobą balkonu, a poza tym będzie je można praktycznie wykorzystywać w kuchni.

źródło: decolatorium.blogspot.com

źródło: decolatorium.blogspot.com

Bardzo rozważnie należy też wybierać meble na balkon. Najlepiej zdecydować się na niewielkie krzesła lub fotele oraz mały stoliczek. Meble mają być wygodne, ale też ładne. Wtedy cały balkon będzie miejscem wyjątkowo przytulnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *