Jak powinna wyglądać kuchnia rustykalna?

źródło: urzadzamy.pl

Wiele osób ceni sobie wnętrza o ciepłym i przytulnym klimacie. Zdecydowanie unikają one nowoczesnych i minimalistycznych rozwiązań. W takich przyjemnych pomieszczeniach zdecydowanie milej spędza się czas i wypoczywa. Przytulna aranżacja wnętrza to również bardzo dobry sposób na urządzenie kuchni. Niezwykle wyjątkowo będzie się prezentować choćby kuchnia w stylu rustykalnym. Jak takie wnętrze urządzić?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Kuchnia rustykalna to przede wszystkim naturalność, ciepło i jasne wnętrza. Dlatego ściany w takiej kuchni powinny być utrzymane w jasnej, stonowanej kolorystyce. Na miejscu są tutaj stylowe płytki ceramiczne, które można umieścić chociażby nad blatem kuchennym. Jeżeli chodzi o podłogę to powinny być pokryta deskami drewnianymi, również w jasnym odcieniu. Taka kuchnia będzie jasna, świeża i przestronna – i taka właśnie powinna być kuchnia rustykalna.

źródło: kreatywnydom.blog.pl

źródło: kreatywnydom.blog.pl

Stworzenie odpowiedniego klimatu w kuchni wymaga dobrania odpowiednich mebli. Zabudowa kuchenna również powinna być wykonana z drewna. Szafki kuchenne są pojemne i funkcjonalne, ale przede wszystkim bardzo stylowe i pięknie wykończone. Ich fronty powinny być stylizowane, zdobione rzeźbionymi elementami oraz stylowymi uchwytami. Bardzo gustownie będą prezentować się jasne szafki z ciemniejszymi blatami.

źródło: modne-wnetrza.com

źródło: modne-wnetrza.com

Charakter rustykalnej kuchni podkreślą również dodatki. Na pierwszym miejscu można tutaj wymienić rośliny – zarówno naturalne, jak i suszone. Na otwartych szafkach i półeczkach powinny znaleźć się ceramiczne pojemniki na przyprawy, filiżanki czy imbryki oraz wiklinowe kosze. Takie dodatki sprawią, że kuchnia stanie się jeszcze bardziej przytulna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *