Jak urządzić sypialnię w stylu shabby chic?

źródło: www.bedroompictures.blogspot.com

Osoby, które marzą o wyjątkowo przytulnej i romantycznej sypialni, powinny urządzić ją w stylu shabby chic. Jest to styl wyjątkowy – nawiązuje do stylu rustykalnego i pojawiają się w nim meble i dodatki w stylu vintage – czyli te, na których widać upływ czasu. Podstawą stylu shabby chic będą ciepłe i pastelowe barwy, motywy kwiatowe, różne ozdoby i właśnie postarzane meble.

źródło: www.bedroompictures.blogspot.com

źródło: www.bedroompictures.blogspot.com

W sypialni w stylu tym bardzo ważny jest zatem dobór kolorów. Taka sypialnia ma być delikatna. Dlatego sprawdzą się w niej przede wszystkim odcienie bieli, odcienie kremowe oraz pastelowe barwy. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić i nie przesłodzić aranżacji. Dlatego warto wybrać jeden wiodący kolor na ścianach, na przykład biel i tylko uzupełniać ją innymi odcieniami. W takiej sypialni oczywiście musi pojawić się drewniana podłoga – ona też sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne.

źródło: www.houseoffinelinens.com

źródło: www.houseoffinelinens.com

Meble w takiej sypialni muszą być postarzane – charakteryzują je przetarcia czy nierówno położona farba. Takie meble znajdziemy u naszych babć lub w antykwariatach. W sypialni najlepiej będą prezentować się meble pomalowane na biało. Powinny być one wykonane z litego drewna, ale ciekawie wyglądają również meble z metalu. Mogą to być metalowe łóżka, stoliki czy krzesła.

źródło: www.madisonmuse.com

źródło: www.madisonmuse.com

Wyjątkowy klimat takiej sypialni budować będą oczywiście dodatki. Na łóżku powinna znaleźć się haftowana kapa. Wybieramy pościel i poduszki w kwiatowe wzory. Niezbędna będzie klimatyczna lampka nocna z ozdobnym kloszem. Warto też zadbać o delikatne zasłony. W takiej sypialni będzie się wypoczywać z prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *