Jak wprowadzić styl industrialny do salonu?

źródło: urzadzamy.pl

Styl industrialny kojarzy się nam z chłodem, surowością i niezwykłą prostotą. To wykończenie i rozwiązania bardzo nietypowe, oryginalne, a jednocześnie tak ciekawe. I dlatego styl ten staje się coraz bardziej popularny. Idealnie prezentuje się w loftach, jednak możemy go wprowadzać również do naszych mieszkań. W jaki sposób?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Elementy stylu industrialnego pięknie będą się prezentować w prostym salonie. Aby go do wnętrza wprowadzić, najlepiej zdecydować się na charakterystyczne płytki ceramiczne. Jakie płytki wybrać do takiego salonu, by były efektowne i trwałe?

Warto pamiętać o dwóch podstawowych zasadach. Po pierwsze, im większe płytki, tym lepszy efekt. Po drugie, charakterystycznym kolorem dla stylu industrialnego jest szarość, która powinna pojawiać się na płytkach. Płytki ceramiczne w salonie to również rozwiązanie bardzo praktyczne. Płytki są bowiem bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Salon, w którym pojawiają się szare płytki ceramiczne pięknie łączy się z innymi częściami mieszkania, w tym choćby z miejscem pracy. A takie płynne łączenie wnętrz również jest charakterystyczne dla stylu industrialnego. Takie płytki najlepiej sprawdzają się w dużych, przestronnych wnętrzach.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Jednak styl ten możemy również z powodzeniem stosować na mniejszych powierzchniach. Wtedy też należy szukać płytek w mniejszym formacie, które będą współgrały z pozostałym wyposażeniem. Warto te same płytki wybrać dla pozostałych wnętrz – taka ciągłość sprawi, że powierzchnia będzie wydawała się optycznie większa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *