Jak wybrać idealny płaszcz?

źródło: mowimyjak.pl

Jesień i zima to okres, w którym obowiązkowe stają się okrycia wierzchnie. Kobiety najchętniej sięgają po płaszcze, w których prezentują się bardzo elegancko lub uroczo. Odpowiednio dobrany płaszcz będzie podkreślał urodę i figurę kobiety. Warto zatem się zastanowić, jak taki płaszcz wybrać. Oto kilka podpowiedzi.

źródło: mowimyjak.pl

źródło: mowimyjak.pl

Na samym początku trzeba rozważyć, jaki fason będzie nam najbardziej odpowiadał. A możliwości jest naprawdę sporo. Odpowiedni fason pozwoli bowiem wymodelować sylwetkę – ukryć jej mankamenty i wyeksponować zalety. Kobiety o figurze klepsydry najlepiej będą wyglądać w płaszczu z wcięciem w talii lub paskiem oraz jednorzędowym zapięciem. Kobiety o figurze gruszki powinny wybierać płaszcze z szerokimi i ciekawymi kołnierzami, które odwrócą uwagę od szerokich bioder. Warto też postawić na poduszki na ramionach i pasek w talii. Płaszcze typu oversize oraz te bez paska idealnie nadają się dla kobiet o figurze jabłka.

źródło: alejakobiet.pl

źródło: alejakobiet.pl

Następnym ważnym elementem jest wybór materiału. Materiał będzie świadczył o jakości płaszcza. Chcemy, by był ciepły, ale przepuszczał też powietrze. Poza tym warto wybrać materiał, który nie będzie się gniótł i będzie łatwy do czyszczenia. Najczęściej dostępne są płaszcze z wełny, tweedu, włókien syntetycznych lub flauszu.

źródło: elle.pl

źródło: elle.pl

Wybierając płaszcz należy też zastanowić się nad tym, jaka długość będzie odpowiednia. Znowu trzeba wziąć pod uwagę swoją figurę oraz wzrost. Kiedy wybierzemy odpowiedni płaszcz, może on figurę optycznie wysmuklić lub wydłużyć. Tak wybrany płaszcz z pewnością będziemy nosić z chęcią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *