Jak wybrać oświetlenie do ogrodu?

Bardzo ważnym elementem związanym z urządzaniem ogrodu jest oświetlenie. Odpowiednio dobrane oświetlenie będzie podkreślało urok ogrodu i wyeksponuje jego walory estetyczne. Poza tym sprawi, że ogród będzie bardziej funkcjonalny. W dobrze oświetlonym ogrodzie miło będzie spędzało się czas również wieczorem – subtelne światło pomoże stworzyć wyjątkowy klimat. Jak zatem zadbać o takie prawidłowe oświetlenie?


Najpierw musimy oczywiście zastanowić się nad tym, jaki rodzaj oświetlenia nas interesuje. A możliwości jest sporo. Do wyboru mamy między innymi stojące słupki, eleganckie latarnie, które oświetlą dane miejsce, na przykład wejście do domu, garażu czy ścieżkę ogrodową. Dostępne są również kinkiety, które można mocować do elewacji budynku. Inna możliwość to reflektory, które pozwalają oświetlić te najładniejsze i najciekawsze miejsca w ogrodzie. Można też zdecydować się na oświetlenie w formie opraw najazdowych, które są schowane w podłożu. Idealnie nadają się do oświetlenia ścieżek.

Kolejna kwestia związana jest z jakością danego rodzaju oświetlenia i konkretnych produktów. Potrzebne są nam lampy, które będą solidne i wytrzymałe, które będą nam służyły długo bez niepotrzebnych problemów. Materiały, z których wykonane jest oświetlenie muszą być zatem odporne na różne uszkodzenia, działanie wilgoci czy różnice temperatur.
Poza tym warto też wybierać lampy, w których wykorzystywane są energooszczędne źródła światła, co pomoże zmniejszyć koszty związane z oświetleniem ogrodu.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *