Jak wykańcza się tkaniny u producenta

szare lniane tkaniny już dawno przestały służyć nam za ubrania i jako wystrój wnętrz. Teraz do dyspozycji mamy bawełnę, jedwab, tkaniny sztuczne i niezliczoną liczbę mieszanek wymienionych. Samo to, że tkaniny są z różnych surowców nie czyni ich od razu stylowymi. Obecnie nawet zapomniane tkaniny lniane stały się modne, ale odpowiednio wykończone. Producenci mają do dyspozycji niezliczoną liczbę sposobów jak np. druk cyfrowy na tkaninach, barwienie lub druk transferowy.


Druk cyfrowy – wszechstronne wykończenie


Drukowanie metodą druku cyfrowego to obecnie najwszechstronniejsza metoda wykańczania wszelkich naturalnych tkanin. Specjalistyczna drukarka drukuje na tkaninach praktycznie każdy wzór jaki zażyczy sobie klient. Może to być twarz kobiety, zwykły napis lub każdy inny wzór, który wyszedł spod ręki grafika komputerowego.


Druk transferowy – tani i raczej przemysłowy


Druk transferowy najczęściej jest stosowany do zdobienia tkanin prostymi wzorami jak np. logo firmy na tkaninie przeznaczonej na parasole lub inne gadżety firmowe. Świetnie sprawdza się również jako narzędzie do drukowania banerów reklamowych.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *