Jak zadbać o rzęsy?

Piękne i długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie zawsze takie są. Rzęsy bywają osłabione, rzadkie i często bardzo krótkie. Warto zatem odpowiednio o nie zadbać, tak by przywrócić im dobrą kondycje i piękny wygląd. Jak można to zrobić?

źródło: kobietawielepiej.pl

źródło: kobietawielepiej.pl

Na szczęście możliwości jest całkiem sporo. Możemy zatem dopasować je do swoich potrzeb. Oczywiście można sięgnąć po odpowiednią maskarę, która poprawi wygląd rzęs. Najlepiej wybrać tusz, który uniesie rzęsy i je podkreśli. Warto sięgnąć po maskarę, która w składzie zawiera peptydy – są to białka, które działają na rzęsy i prowadzą do ich wydłużenia i pogrubienia.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Niezwykle istotne jest też stosowanie odżywek do rzęs. Warto poszukać odżywek sprawdzonych, które będą nasze rzęsy naprawdę regenerować. Odpowiednie składniki zawarte w takich odżywkach regenerują rzęsy oraz pobudzają ich wzrost. Dzięki temu wyglądają lepiej i są zdecydowanie mocniejsze.

Niezbędne jest również serum do rzęs. Powinno zawierać składniki, które ważne są dla stanu naszych rzęs. Będą to między innymi białka ryżu oraz soi, peptydy i witamina E. W pielęgnacji rzęs sprawdza się również pewne kremy pod oczy – formuła 2w1. Zawierają takie substancje, które pomagają dbać o skórę wokół oczu, a jednocześnie wzmacniają rzęsy.

źródło: megapedia.pl

źródło: megapedia.pl

Warto również stosować bazy pod tusz, które są powszechnie dostępne. One również zawierają szereg ważnych składników, które sprawiają, że rzęsy są mocne, zdrowe i piękne. Dzięki temu codzienne używanie tuszu nie będzie rzęs zbytnio obciążać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *