Jak zadbać o stopy?

O stopy należy dbać przez cały rok, nie tylko w czasie lata. Dzięki temu zawsze będziemy mogli pochwalić się pięknymi stopami. A nigdy nie wiadomo, co nam może się przytrafić – wystarczy choćby wybrać się na basen. Pielęgnacja stóp wcale nie jest bardzo wymagająca. O czym należy zatem pamiętać?

źródło: kobieta.onet.pl

źródło: kobieta.onet.pl

Warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich kremów do pielęgnacji skóry stóp oraz paznokci. Najlepiej nadają się preparaty, które zmiękczają naskórek, nawilżają skórę i działają przeciwbakteryjnie. Powinny zatem zawierać mocznik, glicerynę oraz wyciąg z mięty, eukaliptusa lub lawendy. Krem należy wcierać w stopy po każdej kąpieli. Raz w tygodniu warto nałożyć grubszą warstwę kremu i założyć na noc skarpetki – dzięki temu substancje zawarte w kremie lepiej wnikną w skórę.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

W pielęgnacji stóp niezwykle ważny jest również peeling i masaż. Odpowiednio wykonany masaż rozluźni mięśnie stóp. Peeling pomoże natomiast pozbyć się zniszczonego naskórka. Dzięki temu skóra będzie zdrowsza i ładniejsza. W tym celu możemy wybrać gotowe peelingi dostępne w każdej drogerii lub przygotować go samodzielnie.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Stopom należą się też specjalne kąpiele. Pomagają one rozluźnić mięśnie i obkurczyć naczynia krwionośne, a tym samym pomagają stopom się zrelaksować. Jednocześnie regenerują i wygładzają skórę. Wystarczy tylko dodać do takiej kąpieli sól morską lub kamienną. Można też postawić na kąpiele ziołowe oraz stosować różne olejki. Wszystkie takie zabiegi, które stosuje się regularnie, sprawiają że stopy stają się piękniejsze i zadbane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *