Jak zrobić masaż?

kurs masażu

Większość z nas nie wie, jak się masuje, ale wszyscy lubimy być masowani. Jak jednak się za to zabrać, nie mając nawet podstawowej wiedzy? Czy jest to bezpieczne? Przedstawiamy 4 wskazówki dla początkujących

Przygotuj się
Aby masaż był udany, trzeba zadbać o kilka rzeczy. Na pewno przydadzą się ręczniki lub chusteczki (do wytarcia olejku). Należy też przygotować miejsce masażu. Wbrew pozorom osoba masowana nie powinna leżeć. Najlepiej, aby była w pozycji leżącej, lekko pochylona. Może opierać się na poduszkach.

Zadbaj o atmosferę
Masaż wykonany przez laika ma przede wszystkim zrelaksować, a odpowiednia atmosfera tylko w tym pomoże. Warto więc zapalić świeczki, zgasić światło i włączyć nastrojową muzykę. Muzykę stworzoną do  masażu można pobrać za darmo ze strony akademia-masazu.pl. Można także skorzystać z olejków eterycznych.

Wybierz odpowiednią technikę
Istnieje wiele rodzajów masaży, ale początkujący nie powinien zaprzątać sobie nimi głowy, gdyż niechcący może wyrządzić komuś krzywdę. Najlepiej skorzystać z podstawowych technik, np. głaskanie, rozcieranie (ruchami kulistymi), oklepywanie (szybkie uderzenia krawędzią dłoni). Niektóre sposoby wymagają pewnej wiedzy. Takim przykładem jest oklepywanie, którego nie możemy wykonywać w okolicach nerek.

Pamiętaj o bezpieczeństwie
Masaż to sztuka poznawana latami. Nieumiejętnie użyta może wyrządzić komuś krzywdę. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka i pamiętać o kilku rzeczach. Nie możemy wykonywać masażu na kimś, kto skarży się na bóle kręgosłupa lub zmaga z jakimiś poważnymi dolegliwościami. Powinniśmy także obserwować reakcje osoby masowanej. Kiedy tylko coś ją zaboli, należy przestać. Masaż relaksacyjny, wykonany przez początkującego, nie może sprawiać żadnego bólu.

Masaż nie jest trudny, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach, aby był udany. Jeżeli będziesz trzymać się tych 4 prostych wskazówek, na pewno wymasujesz kogoś prawie jak profesjonalista.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *