Jakie błędy popełniamy podczas odchudzania?

Wiele osób podejmuje różne działania, by zrzucić zbędne kilogramy. Odchudzanie najczęściej kojarzy się nam ze stosowaniem jakiś restrykcyjnych diet. Niestety często nie przynoszą one oczekiwanych efektów. Dlaczego? Otóż bardzo często popełniamy w czasie odchudzania różne błędy.

Pierwszym i najważniejszym błędem jest zapominanie o aktywności fizycznej. Sama dieta może na niewiele się zdać. Koniecznie trzeba też pamiętać o tym, jak bardzo jest nam potrzebny ruch. A ruch możemy sobie zapewniać na wiele sposobów. Można zdecydować się na jakiś sport – pływanie, bieganie, jeżdżenie na rowerze czy aerobik. Ale równie dobrze wystarczy codziennie wybrać się na spacer lub nawet pójść pieszo do pracy, zamiast jechać autobusem.

źródło: fit.pl

źródło: fit.pl

Inny często popełniany błąd to głodzenie się. Nie na tym polega odchudzanie. Kiedy nie dostarczamy do organizmu regularnych porcji energii, to zaczyna on ją magazynować na zapas – oczywiście w postaci tłuszczu. Poza tym takie głodzenie się jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia – osłabia organizm i prowadzi do różnych zaburzeń, na przykład anemii.

źródło: zdrowie-diety.pl

źródło: zdrowie-diety.pl

Wiele osób popełnia też inny błąd, związany ze złymi nawykami żywieniowymi – je rzadko, ale w dużych porcjach. Wtedy organizm też może zacząć magazynować tłuszcz, a poza tym ma problemy ze strawieniem takich obfitych posiłków. Złota zasada odchudzania brzmi – jedz częściej, ale w mniejszych porcjach.

Bardzo częstym błędem jest również unikanie śniadań. A jest to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza nam najwięcej energii. Kiedy go brakuje, organizm później domaga się większej ilości energii i w rezultacie jemy więcej w ciągu całego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *