Kwiaty na ścianach

źródło: urzadzamy.pl

Motywy kwiatowe to najpopularniejsze wzory dekoracyjne występujące we wnętrzach. Coraz częściej występują na obiciach mebli, poduszkach, zasłonach czy też naczyniach. Kwiaty bardzo często zdobią również ściany i występują w różnych formach. A wybór jest naprawdę imponujący. Przede wszystkim pojawiają się na wielu tapetach. Możemy wybrać tapetę w dowolny wzór kwiatowy – w zależności od naszych upodobań. Mamy też naklejki ścienne i szablony, które pozwalają nam stworzyć kwiatowe wzory na ścianach. I takie ozdoby nadają się właściwie do wnętrza w każdym stylu.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Ale dlaczego kwiatowe wzory są tak popularne? Otóż przede wszystkim ożywiają wnętrze, mogą sprawić, że stanie się bardziej przytulne, ale również oryginalne. Kwiaty pobudzają nasze zmysły, a poza tym nawiązują do tego, co jest nam bliskie – do przyrody.

źródło: domiwnetrze.pl

źródło: domiwnetrze.pl

Jeżeli chodzi o motywy kwiatowe to dają nam one szereg możliwości. Bardzo popularne jest choćby łączenie różnych wzorów kwiatowych. Na tkaninach w pomieszczeniu może pojawić się drobna łączka, a na tapecie mogą być to ogromne pąki kwiatowe. Łączymy kwieciste wzory na obiciach mebli i tapety, z ażurowymi wzorami na obrusach czy bieżnikach. Można również wybrać motyw wiodący – jeden konkretny kwiat i zadbać o to, by pojawiał się we wnętrzu w różnych formach.

źródło: inspiracjedlaokien.blogspot.com

źródło: inspiracjedlaokien.blogspot.com

Można również łączyć motywy kwiatowe z innymi, na przykład tymi geometrycznymi. Takie połączenie będzie bardzo oryginalną ozdobą wnętrza. Trzeba jednak przy doborze różnorodnych wzorów postawić na umiar. Połączenia tak skrajne najlepiej będą się prezentować w większych pomieszczeniach – na pewno nie będą ich przytłaczać. Warto pamiętać też o tym, że motywy kwiatowe nadają się do każdego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *