Łazienkowy salon na poddaszu

lazienka-na-poddaszuPoddasze zaczyna mieć w budownictwie coraz większe znaczenie jako dodatkowa forma miejsca przeznaczonego na użytek domowników. Rzadko jednak na poddaszach wykonuje się łazienki, a jak się okazuje łazienka na poddaszu może być bardzo efektowna i znacznie szybciej pozwoli osiągnąć stan relaksu. Problemem może być jedynie dociąganie wody, a więc dodatkowe koszty przy budowie pionu doprowadzającego i odprowadzającego.

Łazienka na poddaszu powinna być duża

Wykorzystując poddasze do aranżacji łazienki należy mieć na uwadze, że będzie to łazienka duża, więc automatycznie przeznaczona dla całej rodziny. Designerzy coraz częściej wolą określenia łazienkowy salon, bo mniej więcej tym właśnie na poddaszu łazienka się staje. Najbardziej problematyczny wydaje się być skos, ale ten wcale nie musi być stratą miejsca, bowiem do kątów pod skosem zmieszczą się sprzęty typu pralka, czy akcesorium takie jak szafka czy kosz na brudne ubrania. Całość miejsca łazienkowego będzie w efekcie dobrze wykorzystana. Poza tym w takiej łazience dobrze jest mieć zarówno prysznic jak i wannę, zaś ta druga może również bez problemu mieć jeden koniec na ścianie ze skosem. Artykuły dekoracyjne i wystrój wnętrz takich łazienek zależy wyłącznie od rodziny i… dostępności na rynku.

Pełen relaks w ciszy

Poddasze jest miejscem w domu, w którym jest najciszej, a więc wystarczy zamknąć drzwi, zapalić świecę, nalać płynu do kąpieli i rozkoszować się relaksującym szumem nalewającej się wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *