Meble rustykalne – inspiracja wsią

meble-rustykalne

Aranżacja wnętrz to nie tylko malowanie ścian i dobieranie odpowiednich dekoracji, to przede wszystkim meble. Odpowiednio dobrane krzesła, stoły, witryny czy regały budują w większości styl pomieszczenia. Poza wyglądem muszę również spełniać określone funkcje, a więc ważna jest również ich solidność.

Meble w stylu rustykalnym nawiązują do wsi. Często są również celowo postarzane, aby wyglądały na użytkowane. Na wsi nie wymienia się często mebli i przechodzą one z pokolenia na pokolenie. Meble rustykalne mają właśnie wyglądać tak jak byśmy dostali je po prababci. Mają one w sobie wyjątkowy urok, który dostrzega coraz więcej osób. Wystrój kuchni czy jadalni zbudowany dzieki meblom rustykalnym jest wyjątkowo przyjemny i przytulny. Przypomina czasy kiedy spędzaliśmy wakacje z dziadkami na wsi i jedliśmy frykasy jak świeży chleb ze smalcem zagryzany ogórkiem kiszonym czy piliśmy jeszcze ciepłe mleko od krowy.

Styl rustykalny idealnie pasuje do kuchni i jadalni, ale również do sypialni czy nawet salonu. Wnętrza aranżowane w tym stylu rozkochają nie jednego fana pięknych pomieszczeń i zachwycą nie jednego gościa naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *