Jak nauczyć się pływać do wakacji?

Do lata zostało już tylko parę tygodni. Wielu z nas w lipcu i sierpniu postanowi spędzić czas nad wodą. Aby jednak w pełni cieszyć się bliskością morza czy jeziora, powinniśmy umieć dobrze pływać. Jeżeli do tej pory nie miałeś okazji lub nie wiedziałeś jak opanować sztukę pływania, to czas to zmienić! Poznaj nasze sposoby na naukę pływania.

Wynajęcie instruktora

Jest to zdecydowanie najbardziej skuteczny (i jednocześnie najbezpieczniejszy) sposób na naukę pływania. Instruktor pokaże Ci, jak powinna wyglądać nauka pływania żabką czy na czym polega prawidłowa technika pływania kraulem. Korzystanie z pomocy profesjonalisty pomoże Ci uniknąć wypracowania złych nawyków podczas pływania – kiedy już się one pojawią, to zwykle bardzo trudno jest się ich pozbyć!

Skorzystaj ze słonej wody

Jeśli wybierasz się nad morze, to koniecznie wykorzystaj jego fale do nauki pływania! Słona woda sprawia, że nasze ciało unosi się na powierzchni, przez co możemy skupić się niemal wyłącznie na pracy rąk i nóg. Podczas unoszenia się na wodzie staraj się spokojnie, miarowo oddychać. Pamiętaj jednak, by korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk i zawsze udawać się nad wodę w towarzystwie kogoś, kto będzie nad Tobą czuwał!

Deska i płetwy

Basen także może sprawdzić się podczas samodzielnej nauki pływania. Na początku warto jest korzystać z pomocy, takich jak deska oraz płetwy. Dzięki desce będziesz unosił się na powierzchni, zaś płetwy sprawią, że nabierzesz odpowiedniej prędkości. W późniejszej kolejności ten “zestaw” możesz także wykorzystać do nauki pływania na plecach.

Oswój się z zanurzeniem głowy

Osoby, które mają uraz do wody (bo na przykład kiedyś się topiły), często boją się zanurzenia głowy. Jeżeli Ciebie również dotknął ten problem, postara się stopniowo oswajać z “nowym środowiskiem”. Próbuj więc powoli zanurzać głowę w naturalnej pozycji, stojąc przy samym brzegu basenu. Następnie spróbuj wstrzymać oddech pod wodą. To ćwiczenie jest także podstawą do opanowania pływania kraulem czy krytą żabką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *