Niezwykłe dekoracje do salonu lub sypialni

Malarstwo choć dotyczy sztuki, najczęściej służy jako dekoracje wnętrz. Piękne widoki, ważne momenty z historii, portret przodka, wszystko to sprawia, że wnętrza nabierają niezwykłego stylu, stają się klimatyczne i po prostu piękne. Najczęstszymi pomieszczeniami w jakich pojawiają się obrazy olejne to sypialnia i salon, jest jednak kilka zasad co do takich dzieł.

Sypialnia

Sypialnia to wyjątkowo ważne pomieszczenie, w którym często wiesza się obrazy. Najczęściej są to jednak pejzaże. Widok wstającego słońca nad morzem lub lasem może zachęcać do wstania z łóżka. W sypialniach unika się jednak obrazów przedstawiających postacie. Szczególnie daleki przodek patrzący na nas przed snem lub co gorsza podczas nocnych igraszek może krępować.

Salon

Jeśli chodzi o salon, to tu najczęściej panuje zupełna dowolność. Sprawdza się zarówno malarstwo historyczne, jak i portrety, a także pejzaże. Bardzo często jednak do salonu wybierane są obrazy przedstawiające sceny z polowań, jak chociażby dzieła Kossaka. Nie trzeba jednak w tym pomieszczeniu ograniczać, w rzeczywistości sprawdzą się każde obrazy olejne, które pasują do stylistyki wnętrza.

fot. krukart.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *