O stylu shabby chic

źródło: home-u.pl

Styl shabby chic staje się coraz bardziej popularny. Jest to styl dość charakterystyczny – wnętrza w tym stylu są bardzo romantyczne, a czasami wręcz cukierkowe. Dlatego trafia on do osób, które lubią takie słodkie klimaty. Co charakteryzuje ten styl?

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Przede wszystkim meble. W stylu shabby chic królują meble stare lub postarzane. Chodzi o to, by widać było, na nich ślady użytkowania. Czasami udaje się nam znaleźć takie meble w domach babć lub prababć. Jeżeli nie, to używając odpowiedniej techniki możemy sami nadać meblom odpowiedni wygląd. Meble mają być poprzecierane, niedomalowane lub mogą być widoczne pewne pęknięcia. Meble są również bardzo bogato zdobione.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Dla stylu tego charakterystyczne są jasne kolory – odcienie bieli, szarości, błękitu, ale również pastelowy róż oraz odcień kości słoniowej. Styl ten to też wiele ciekawych wzorów. Najczęściej pojawiającym się motywem są kwiaty. Wzory kwiatowe możemy dostrzec na zasłonach, poduszkach, narzutach, dywanach i różnych przedmiotach – meblach, porcelanie czy na obrazach. We wnętrzach w tym stylu pojawia się wiele koronek, haftów i bogatych zdobień. Z takimi delikatnymi elementami współgrają żelazne dodatki – skrzynie, wanny, żyrandole i lampy. Ma się wrażenie, że wszystkie przedmioty oraz meble są w takich wnętrzach dekoracjami.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Styl shabby chic jest ciepły i przytulny. Oczywiście najbardziej odpowiada gustom kobiecym – a zwłaszcza romantyczkom. Jednakże dzięki odpowiednim rozwiązaniom również mężczyzna może dobrze się czuć w takim wnętrzu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *