O tym czym bawią się dzisiejsze dzieci

Jakie zabawki królują obecnie na rynku? Dzieci od zawsze bawiły się i będą bawić, ponieważ to ich sposób na naukę i rozwój. Chociaż tendencje pozostają niezmienne, niektóre sprzęty dla dzieci uległy zmianie.

Miś to zawsze miś

Dawniej dzieci bawiły się drewnianymi klockami – dziś zastąpiły je plastikowe, które można myć, gryźć, a one i tak pozostaną niezniszczalne. Lalki, które posiadały porcelanowe głowy i często nie miały szansy nawet na kosmyk włosów, dziś wyglądają przyjaźniej. Jedną ze zabawek, która wygląda wciąż podobnie jest pluszowy miś – jego rolą jest towarzyszenie maluchom i pomaganie im w zasypianiu. Przytulanki są miłe, a dzieciaki je uwielbiają.

sprzęt medyczny

Mali lekarze i pielęgniarki

Zabawki, które wpisywały dzieci w pewne, społeczne role istniały od zawsze – dla chłopców były to samochody, zestaw mechanika czy strażaka. Dziewczynki bawiły się „w dom”, a więc gotowały na małych kuchenkach i podawały wyimaginowane obiady swoim lalkom. Dzisiaj popularne są dziecięce akcesoria medyczne – z łatwością można dostać mini termometr, zabawkowe słuchawki lekarskie, sprzęt dentystyczny, dziecięce bandaże czy gipsy na złamaną nogę misia. Nie tylko sprzęt medyczny zachwyca małe dziewczynki – wiele z nich od najmłodszych lat utrwala przekonanie, że są „kobietkami”. Mają więc do dyspozycji małe szminki, perfumy, lusterka, biżuterię i lalki do malowania. Te przedmioty jednak już nie udają jak sprzęt medyczny, które jedynie imituje prawdziwy. Kosmetyki dla dziewczynek naprawdę pachną i barwią usta na czerwono. Czy to aby nie za wcześnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *