Piękne dłonie – jak o nie dbać?

źródło: zdrowie-diety.pl

Nasze dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji, jeżeli chcemy, by były piękne. Skóra dłoni jest bowiem bardzo delikatna i podatna na zniszczenia. Poza tym na dłoniach bardzo szybko pojawiają się zmarszczki oraz różne przebarwienia. Dzieje się tak dlatego, że dłońmi wykonujemy codziennie wiele czynności. Narażone są na działanie wielu substancji chemicznych, na przykład płynów do mycia naczyń. Na skórę dłoni oddziałują też czynniki zewnętrzne – słońce, mróz czy wiatr. Jak zatem możemy pielęgnować nasze dłonie?

źródło: zdrowie-diety.pl

źródło: zdrowie-diety.pl

Bardzo ważny jest już sam sposób mycia dłoni. Nigdy nie powinniśmy myć ich w gorącej wodzie, gdyż może ona wywołać podrażnienia i bardzo wysusza skórę. Dlatego ręce myjemy w letniej wodzie. Warto też pomyśleć o nawilżających mydłach do mycia rąk.

źródło: kobieta.gazeta.pl

źródło: kobieta.gazeta.pl

Drugą ważną kwestią jest nawilżanie. Po każdym myciu należy pamiętać o używaniu kremów pielęgnacyjnych. Potrzebny jest krem, który będzie nawilżał, odżywiał i regenerował skórę. Najlepsze są zatem kremy zawierające glicerynę, wyciąg z miodu i wyciągi roślinne – z aloesu, ogórka czy zielonej herbaty. Kremy powinny też zwierać witaminy – A, C i E.

źródło: vanessita-beatabarzyk.blogspot.com

źródło: vanessita-beatabarzyk.blogspot.com

Na noc warto zastosować tłusty krem, maskę do rąk lub oliwkę do ciała. Na tak natłuszczone dłonie załóżmy bawełniane rękawiczki – dzięki temu dany preparat lepiej się wchłonie i dłużej będzie działał. Raz w tygodniu należy też wykonać peeling dłoni. To pozwoli wygładzić skórę oraz nadać jej jaśniejszy kolor.

Należy też pamiętać o tym, by na dłonie w czasie wykonywania różnych prac zakładać ochronne rękawiczki. Dzięki temu będziemy mogli chwalić się pięknymi i zadbanymi dłońmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *