Pomysł na sesję ślubną

Jednym z najważniejszych elementów pracy fotografa na wesela jest umiejętność zorganizowania ciekawego pleneru fotograficznego, dzięki któremu wyjdą zdjęcia ślubne niepowtarzalne, takie, których ani sam fotograf, ani para młoda się nie powstydzą i takie, które będą oryginalne. W istocie właśnie na plenerze ślubnym okazuje się, czy fotograf wie, czym w istocie jest fotografia ślubna i będzie umiał spełnić oczekiwania zamawiających.

Nowoczesna fotografia ślubna

Standardowe miejsca, w jakich organizuje się plener ślubny to otoczenie zabytków, albo przyrody. Nie ma miasta, w którym takich miejsc się nie znajdzie. Można również parze młodej zaproponować sesję ślubną wyjazdową. Przykładowo jeśli oboje poznali się w mieście swoich studiów, a następnie wrócili do swojej rodzinnej miejscowości, może właśnie tam lepiej będzie przeprowadzić sesję, zamiast w miejscu zamieszkania. Fotograf na wesele może również zaplanować sesję w miejscach mniej standardowych, niż zabytki i przyroda. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się sesję wykonywane w plenerach postindustrialnych. Można również zobaczyć fotografa z parą młodą na dworcu kolejowym, a nawet w tramwaju. Fotografia ślubna odchodzi bowiem od statycznych zdjęć w studio.

fotografia ślubna brzeg

Kreatywność

Taka sesja może być bardzo ciekawym rozwiązaniem, ale kluczowe jest to, aby sam fotograf umiał zaproponować pewne rozwiązania. Nie tylko powinien więc być on rzemieślnikiem, który umie robić dobre technicznie zdjęcia, ale musi również proponować pewne pomysły swoim zamawiającym. Inną sprawą jest to, że wciąż wykonuje swoją usługę i jeśli para młoda będzie miała własne pomysły na sesję ślubną, nie może on wtedy zachowywać się jak obrażony artysta, ale musi koniecznie przystać na to, jakie są oczekiwania pary młodej.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *