Pomysły na dodatki do domu – lampiony i świeczniki

Świeczniki dekorayjne

Jesień to doskonała pora, aby stworzyć unikalne dekoracje inspirowane kolorami natury. Osoby, które lubią dekorować swoje mieszkanie oryginalnymi i nietuzinkowymi ozdobami, powinny jak najszybciej postawić na świeczniki, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń.

Modny i stylowy świecznik

Elegancki świecznik doskonale sprawdzi się nie tylko w klasycznych, ale również w nowoczesnych mieszkaniach. Godne uwagi są także lampiony i oryginalne latarenki, które mogą bez żadnego większego problemu zastąpić zwykłą lampkę albo tradycyjne tealighty. Pamiętać należy również i o tym, że o klimacie decyduje nie tylko rozmiar i design świeczników, ale również ich rozmieszczenie.

Gdzie sprawdzą się świeczniki?

Świecznik na stoleStylowe świeczniki doskonale sprawdzą się na parapecie, kominku, stole albo komodzie. Można je śmiało postawić na wysokich meblach, dzięki czemu doskonale oświetlać będą wnętrze. Lampiony umieszczone na stole, schodach lub podłodze mogą zastąpić tradycyjne oświetlenie. Warto szczególną uwagę zwrócić na przeszklenie, dzięki któremu możemy tak naprawdę decydować o natężeniu światła w mieszkaniu. Najlepszym źródłem światła są mocno przeszklone i dość wysokie lampiony. Nie można zapominać także o tym, że o intensywności światła decyduje także wielkość i jakość samych świeczek.

Lampiony o tajemniczych kształtach

W dzisiejszych czasach godne uwagi są proste metalowe lampiony, które przypadną do gustu przede wszystkim miłośnikom minimalizmu. Wśród metalowych lampionów można znaleźć bardzo finezyjne modele. Warto postawić na eleganckie lampiony z ażurowym daszkiem albo modele ozdobione specjalnymi wzorami, dzięki czemu można uzyskać wspaniały efekt cieni. Świeczniki o fantazyjnych kształtach najlepiej sprawdzą się z kolei w romantycznych wnętrza. Można postawić je również w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour. Najlepszą alternatywą dla metalowych modeli jest oczywiście naturalne drewno, które po dłuższej przerwie powracają do mody. Pamiętać należy o tym, że drewno można pomalować na dowolny kolor, dzięki czemu ozdoby pasować będą do każdej aranżacji wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *