Porcelanowa cera – jak uzyskać taki efekt?

Odpowiednio wykonany makijaż potrafi zdziałać cuda – dzięki niemu można ukryć wszelkie niedoskonałości cery, podkreślić jej rysy czy poprawić proporcje. Sztuką jednak jest wykonać taki makijaż, który jednocześnie będzie wyglądał naturalnie – cera będzie piękne, świeża i promienna. Na szczęście na rynku dostępne są tak różnorodne kosmetyki, że wykonanie idealnego makijażu staje się dużo łatwiejsze. A jakie kosmetyki należy zastosować, by uzyskać efekt porcelanowej cery?

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

Podstawą każdego makijażu jest oczywiście dobry podkład. Niezwykle istotne jest, by dobrać go do kolory skóry, gdyż dzięki temu cera będzie wyglądała naturalniej. Podkład powinien działać kryjąco, tak by wszelkie przebarwienia i zaczerwienienia stały się niewidoczne. Do podkładu można również dobrać bazę pod makijaż. Taka baza wygładza skórę, matuje cerę, a poza tym sprawia że makijaż jest o wiele bardziej trwały.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Do maskowania drobnych krostek i wyprysków niezbędny okaże się korektor. Jeżeli problemem są cienie pod oczami należy zastosować również rozświetlacze, dzięki którym skóra pod oczami staje się nie tylko jaśniejsza, ale też świeża i promienna.

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Bardzo dobry efekt daje również wykończenie makijażu różem do policzków. Sprawia on, że cera wygląda promiennie oraz po prostu zdrowo. Oczywiście cień należy dobierać do karnacji – brzoskwiniowe i różowe do jasnej skóry, a koralowe do skóry ciemnej. Nie należy też przesadzać z jego ilością. Tak wykonany makijaż rzeczywiście będzie wyglądał niezwykle pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *