Prawidłowy demakijaż

źródło: lula.pl

Demakijaż jest niezwykle ważnym zabiegiem, który pozwala nam dbać o stan naszej skóry. Można zaliczyć go do zabiegów upiększających. Jakie ma on znaczenie? Kiedy usuwamy resztki makijażu i oczyszczamy twarz, pozwalamy naszej skórze w nocy oddychać. Wtedy też się ona regeneruje i odpoczywa – a to klucz do pięknego wyglądu. Demakijaż pozwala też odświeżyć skórę – usuwamy z twarzy pot i kurz. Dzięki niemu unikniemy powstawania zaskórników i wągrów. Nasz skóra po takim zabiegu będzie nie tylko wyglądać pięknie, ale też zdrowo.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Dlatego też tak ważne jest, by na demakijaż poświęcić odpowiednią ilość czasu. Nie jest to zabieg, który można wykonać byle jak. Po pierwsze, konieczne jest dobranie odpowiedniego preparatu do demakijażu. Wszystko zależy od typu naszej cery.

Jeżeli mamy skórę suchą, to najlepsze będzie mleczko lub też żel nawilżający. Do skóry wrażliwej nadają się kosmetyki dla alergików i te bezzapachowe. Natomiast dla skóry mieszanej i tłustej warto wybierać specjalne żele oraz pianki.

źródło: 5top.pl

źródło: 5top.pl

A jak wykonać sam demakijaż? Na samym początku trzeba usunąć makijaż z oczu – cień, kredkę i tusz. Warto wybrać preparat właśnie przeznaczony do demakijażu oczu. Wystarczy go nałożyć na płatek kosmetyczny i usunąć makijaż.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Następnie możemy zmyć makijaż z twarzy. Wacikiem nasączonym płynem do demakijażu delikatnie przecieramy całą twarz. Następnie można skórę przetrzeć oczyszczającym tonikiem. W ten sposób pozbędziemy się resztek brudu. Na koniec nakładamy na skórę twarzy krem nawilżający.

Taki codzienny rytuał pozwoli nam cieszyć się piękną cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *