Jak przestać obgryzać paznokcie

Dłonie stanowią wizytówkę człowieka – dlatego też każdy z nas chciałby móc pochwalić się pięknymi, zadbanymi rękami. Przeszkodę może tutaj stanowić posiadanie nierównych, obgryzionych paznokci. Zobacz, jak raz na zawsze przestać obgryzać paznokcie!

Obgryzanie paznokci – jak przestać?

Obgryzanie paznokci to bardzo przykry nałóg, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Warto wiedzieć, że częściej mają z nim problem te osoby, które są nerwowe, łatwo się stresują, mają trudności w wyrażaniu emocji. Jeżeli więc obgryzanie paznokci jest również naszym problemem, zadbajmy o to, by w naszym życiu było więcej swobody, relaksu, uważności (czyli “bycia tu i teraz”). Kiedy zauważamy, że pojawia się w nas ochota obgryzania paznokci, postarajmy się zająć czymś ręce – na przykład używając miękkiej piłeczki albo “gniotka”. Możemy także wspomóc się specjalnym lakierem, który nadaje płytce paznokcia gorzki smak – sprawi on, że wyrobimy w sobie “uraz” do obgryzania paznokci! Jesienią i zimą możemy także nosić rękawiczki, by jak najbardziej utrudnić sobie “dostęp” do dłoni. Jeśli możesz, udaj się do kosmetyczki na zabieg na dłonie i paznokcie – świadomość, że zainwestowaliśmy pieniądze w nasze paznokcie, sprawia, że… odechciewa nam się obgryzania! Doskonale sprawdza się także wizualizacja sukcesu – pięknych, starannie opiłowanych paznokci. Jeśli mimo wszystko nie jesteśmy w stanie pozbyć się nałogu, warto rozważyć wizytę u psychologa – być może nasz problem świadczy o tym, że nie radzimy sobie z przeżywaniem emocji.

Jak zadbać o obgryzione paznokcie?

Zaprzestanie obgryzania paznokci to jeszcze nie wszystko – teraz musimy odpowiednio o nie zadbać. Płytka paznokciowa jest osłabiona, dlatego raczej nie decydujmy się na tipsy ani manicure hybrydowy. Codziennie używajmy natomiast kremu silnie nawilżającego oraz odżywek do paznokci. Możemy także stosować specjalne maski do dłoni i paznokci oraz olejek rycynowy. Podczas piłowania płytki, dbajmy o to, by nie prowadzić pilniczka zbyt głęboko – to mogłoby bardzo osłabić nasze paznokcie. Po kilku tygodniach nasze paznokcie na pewno staną się mocniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *