Jak rozchodzić za ciasne buty

Niemal każdemu z nas zdarzyło się zobaczyć na sklepowej półce buty naszych marzeń, a potem… zorientować się, że są one nieco za małe. Nic straconego – możesz je kupić, a później… zmodyfikować ich rozmiar! Zobacz, jak w łatwy sposób rozciągnąć za małe buty!

Woreczki z lodem

Zapewne w latach szkolnych na chemii lub fizyce słyszałaś o tym, że woda po zamarznięciu zwiększa swoja objętość. Czas wykorzystać to zjawisko w walce z niewygodnymi butami! Napełnij dwa szczelne woreczki wodą, a następnie umieść je w butach. Buty z woreczkami zostaw na kilka godzin w zamrażarce – woreczki, “pęczniejąc”, rozepchną Twoje obuwie!

Skarpety plus suszarka

Szybki i sprawdzony sposób, który doskonale nadaje się do rozciągania butów ze skóry (także tej ekologicznej). Załóż na stopy grube skarpety, a później wsuń nogi do butów, które chcesz rozciągnąć. Teraz skieruj na swoje stopy strumień ciepłego powietrza. Zwróć jednak uwagę na to, by koniec suszarki trzymać w odległości co najmniej 10 centymetrów od buta – w przeciwnym razie skóra może pęknąć lub się odbarwić.

Plaster na pięcie

Jeśli Twoje buty nie są dużo za małe, a jedynie obcierają Twoje stopy, wystarczy je rozchodzić. Aby nie było to bolesne, w miejscu, w którym zwykle występują otarcia, przyklej żelowy plater (do buta, nie do skóry)! Po kilku dniach noszenia buty będą pasowały na Twoje nogi jak ulał!

Wypychanie gazetami

Jeśli masz w domu stare gazety i denaturat lub spirytus, możesz wykorzystać je do rozciągnięcia zbyt ciasnych butów. Namocz gazety płynem, zwiń je w kulkę i umieść w butach. Pamiętaj, że gazet powinno być dużo – muszą one również mechanicznie rozpierać obuwie.

Para wodna

Do rozciągnięcia za małych butów możesz też wykorzystać zwykły wrzątek. Przez kilka minut potrzymaj buty nad miską wypełnioną gorącą wodą i… ciesz się butami w odpowiednim rozmiarze! Para wodna sprawia także, że buty są bardziej miękkie, więc możesz w ten sposób potraktować nie tylko za małe obuwie, ale również takie, które jest po prostu zbyt twarde i ociera Twoje stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *