Jak rzucić słodycze i… nie oszaleć

Jedzenie słodyczy jest przyjemne, ale jednak bardzo niekorzystnie wpływa na nasze zęby i sylwetkę. Warto więc przemyśleć, jak wyeliminować słodycze z naszej diety. Poznaj nasze sposoby!

Wyrzuć wszystkie słodycze z domu

Jeżeli czegoś nie mamy nie możemy po to sięgnąć. Jest to prosty sposób, aby nie jeść słodyczy w domu. Jednak przy tym rozwiązaniu nie musimy się pilnować żeby nie kupować słodyczy “na mieście”.

Powolne zmniejszanie ilości zjadanych łakoci

Dla wielu osób pożegnanie się ze słodyczami może być bardzo trudne – tym bardziej, jeżeli przyzwyczajały one swój organizm do ich jedzenia przez długi czas… Dlatego też warto zacząć ograniczać spożywanie słodyczy, aby na końcu swojej drogi całkowicie się z nimi pożegnać. Aby wiedzieć, na jakim “etapie” jesteś, możesz zapisywać sobie ile słodyczy zjadasz każdego dnia – dzięki temu łatwiej będzie Ci kontrolować ich spożycie.

Marchewka zamiastu cukru!

Jeżeli zdarza Ci się często sięgnąć po batonika, ponieważ masz go w zasięgu ręki, warto zacząć nosić przy sobie na przykład marchewkę lub jabłko. Są one słodkie, dzięki czemu pozwalają zaspokoić potrzebę “uzupełnienia” cukru.

Jedz “legalne” słodycze

Słodycze niezawierające cukru mogą wydawać się oksymoronem, jednak jest to możliwe! Jeśli zatem masz ochotę na słodką przekąskę, udaj się do cukierni, która specjalizuje się w przygotowywaniu zdrowych wypieków.

Nie chodź głodny

Kiedy jesteś głodny, masz większą ochotę na słodycze. Może to pchnąć Cię do tego, aby złamać swoje postanowienie i kupić sobie coś słodkiego na stacji benzynowej, kiosku czy w małym sklepie, który codziennie mijasz. Dbaj więc o to, by jeść posiłki regularnie i by dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji.

Żuj gumę lub myj zęby

Miętowa guma do żucia (bez cukru!) może być dobrą pomocą, gdy rzucasz słodycze. Mięta zablokuje Twoje kubki smakowe, co pozwoli Ci powstrzymać się przed sięgnięciem po łakocie.

Jest wiele sposobów na zaprzestanie spożywania słodyczy. Mamy nadzieję, że któraś z powyższych metod pomoże Ci skończyć ze spożywaniem słodyczy w nadmiarze lub… w ogóle!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *