Samodzielny remont mieszkania – duże wyzwanie

Wykonywanie remontu w domu na własną rękę nie jest prostym zajęciem. Ważne jest zaplanowanie wszystkiego, kupienie wszelkich potrzebnych materiałów oraz przede wszystkim – posiadanie gruntownej wiedzy jak przeprowadzić remont tak, aby płytki trzymały się długie lata, a listwy przy panelach nie odpadały przy każdym przypadkowym dotknięciu.

fot.decorationinterior.net

Gładzie

Jednym z najtrudniejszych zajęć jeżeli chodzi o remont w domu jest położenie gładzi. Wbrew pozorom wymaga to wprawy i wiedzy jak dobrze to zrobić, aby na ścianach i suficie nie zostały nierówne rysy.

Kafelki i glazura

To kolejne wyzwanie. Oprócz dobrania odpowiednich klejów, konieczne jest dokładne wymierzenie ściany czy podłogi na której mamy umieścić płytki. Samo kładzenie być może jest proste, jednak trzeba pamiętać o tym, aby dbać o równe podłoże oraz odpowiednie wycięcie kafelek w miejscach gdzie np. wystaje rura. Trzeba to robić bardzo ostrożnie tak aby nie pokruszyć całej płytki, bowiem wtedy wyrzucamy pieniądze w błoto. Płytki są dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy mieszkanie wynajmować jako kwatery robotnicze łódź i chcemy, by było odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu porządku.

Malowanie

Chyba najprostsza i najprzyjemniejsza część całego remontu. Szybko widać efekty malowania, dlatego też odnosi się wrażenie, że robi się to bardzo efektywnie. Niestety malując również nie można zapomnieć o dokładności i dokładnym rozprowadzaniu farby. Trzeba starać się aby na ścianach nie pozostały nieestetyczne prześwity oraz aby farba była nakładana równo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *