Co na ścianę w kuchni? Tapety czy płytki?

Tapety do kuchni

Kuchnia powinna być równie piękna, co funkcjonalna. Ponieważ są w niej miejsca, gdzie ściany są wyjątkowoKwiaty w kuchni narażone na zabrudzenia, warto zastanowić się, jak je wykończyć. Ważne jest, aby nie tylko ładnie wyglądały, ale również nie przysparzały problemów w utrzymaniu ich w czystości.

Tynk dekoracyjny w kuchni

Dekoracyjny akrylowy tynk cienkowarstwowy pozwala uzyskać strukturalną powierzchnię, która może przypominać na przykład drobnoziarnisty granit. Warto ją wtedy pomalować środkiem uszczelniającym, który zabezpieczy przed zabrudzeniami i ułatwi wycieranie powierzchni. Podłoże pod taki tynk powinno być równe i oczyszczone z ewentualnej wcześniejszej farby.

Płytki ceramiczne lub kamienne

Do najpopularniejszych sposobów wykańczania kuchennych ścian od lat należą płytki. Kiedyś wybierano głównie ceramiczne, dziś coraz szersze grono zwolenników zyskują te kamienne. Prezentują się bardziej elegancko, ale warto pamiętać, że jeśli mają porowatą strukturę, trzeba je zaraz po założeniu dokładnie zabezpieczyć (największe otwory wypełniamy masą kamienną, a całą powierzchnię impregnujemy). Warstwy ochronnej wymaga również marmur, który bez tego będzie wchłaniać tłuszcz i łatwo się ulegał zabrudzeniom. Ceramiczne płytki do kuchni na ścianę sąPłytki ścienne do kuchnitańszym rozwiązaniem. Dzięki bogatemu wzornictwu, kolorystyce i dostępności w różnych rozmiarach, można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację. Ze względów praktycznych najlepiej wybierać płytki o gładkiej powierzchni, z grubą warstwą szkliwa.

Farby i tapety do kuchni

Najszybszym i najtańszym rozwiązaniem jest zawsze pomalowanie ścian. Pozwala to uzyskać powierzchnię w dowolnym kolorze, a do tego jednolitą i bez kłopotliwych połączeń. A wybierając farbę nowszej generacji, także zmywalną i wodoodporną. Ściana, która ma być pomalowana, powinna być równa i czysta. Ewentualne nierówności łatwiej ukryć, wybierając tapety do kuchni. Najlepiej postawić na winylową lub z włókna szklanego. Są nie tylko grubsze od papierowych, ale też niepalne, odporne na wilgoć i nadają się do mycia. Tapeta w kuchni pozwala na osiągnięcie ciekawego efektu wizualnego, a wszystko za sprawą wzorów, wśród których można przebierać do woli. Przed położeniem tapety, ścianę należy oczyścić z brudu i tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *