Ślub to przede wszystkim wydatki

Coraz częściej zdarza się, że narzeczeni, którzy planują ślub zmuszeni są na korzystanie z finansowej pomocy rodziców. Ślub i organizacja wesela generuje koszty. Trudno oszczędzać – wszak ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu.

Na bogato

Czy należy pobierać się, jeżeli nie ma się odpowiedniej sumy? Czy można zorganizować ślub, który nie kosztuje majątku? Można, jednak wiele ludzi woli brać kredyty tylko po to, by wesele było huczne. Zasada „zastaw się , a postaw się” obowiązuje wciąż na wsiach, gdzie wesele to często parodniowa impreza, z której goście wychodzą z butelkami wódki w prezencie. Stoły uginają się od jedzenia i picia… a świeżo upieczone małżeństwo skazane jest na wybory rodziców, którzy płacą za uroczystość. Ma być tradycyjnie, a więc w menu musi pojawić się bigos, a na liście gości ma być jak najwięcej osób. Kameralne przyjęcia to naprawdę rzadkość.  Panuje bowiem przekonanie, że wesele musi być bogate – ma być o nim głośno. Im więcej ludzi, tym więcej prezentów , a więc część wydatków może się zwróci…

sklep ślubny

Sklep ślubny wie jak zarobić

Każdy sklep ślubny, który oferuje ślubne dekoracje czy suknie podwyższa ceny. To, co związane ze ślubem kosztuje więcej. Fryzjer, który ma uczesać pannę młodą zażąda więcej pieniędzy niż w przypadku układania włosów na bal sylwestrowy. Sklep ślubny wie bowiem, że narzeczeni wydadzą ostatni grosz, byle tylko impreza się udała. Czy to rzeczywiście słuszne podejście? Nie lepiej za te same pieniądze wyjechać w piękną podróż poślubną lub kupić mieszkanie, a uroczystość weselną zrobić skromną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *