Sypialnia na antresoli

źródło: modne-wnetrza.com

Antresola to idealne rozwiązanie do różnych mieszkań. Świetnie sprawdza się w małych wnętrzach, gdyż pomaga zaoszczędzić miejsce. To również najlepsze rozwiązanie do wysokich mieszkań w kamienicy, gdyż pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń. Antresola to idealne miejsce na sypialnię. Ale jak ją tam urządzić?

źródło: modne-wnetrza.com

źródło: modne-wnetrza.com

Wiele zależy od tego, jak wysoka będzie antresola. Jeżeli będzie to przestrzeń o wysokości około 1,5 metra, to jej przeznaczeniem będzie wyłącznie spanie. Nie będzie na tyle wygodna, by mogła być traktowana jak zwykłe wnętrze. Wtedy znajdzie się tutaj wygodne łóżko i ewentualnie jakieś szafki i półki. Można będzie tutaj spać, wypoczywać, czytać książki czy słuchać muzyki.

źródło: lovingit.pl

źródło: lovingit.pl

Kiedy jednak antresola ma normalną wysokość, na przykład około 2 metrów, można ją traktować jako dodatkowe piętro i stworzyć na niej ciekawe wnętrze. Takie miejsce można wykorzystać do stworzenia sypialni, ale również kącika biurowego czy domowej biblioteczki. Zmieści się tam nie tylko łóżko, ale też biurko czy regał.

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

Sypialnia na antresoli musi oczywiście spełniać takie wymagania jak każde inne wnętrze. Powinna być zatem przytulna, wygodna i ciekawa. Każdy domownik urządzi ją zgodnie z własnymi upodobaniami, ale powinna stylistycznie pasować do pozostałej części mieszkania. Na antresoli warto postawić na jasne barwy, które optycznie powiększą i rozjaśnią tą przestrzeń. Aby była ciekawa i estetyczna, warto pomyśleć o dodatkach – kolorowej pościeli, poduszkach ozdobnych, dywaniku czy ciekawych obrazach. Sypialnia na antresoli będzie z pewnością wyjątkowym miejscem w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *