Sypialnia w niebieskiej tonacji

źródło: home-u.pl

Sypialnia kojarzy nam się z relaksem i wypoczynkiem. Udajemy się do niej, kiedy po całym dniu pracy chcemy odpocząć. Sypialnia musi być zatem tak urządzona, by sprzyjała właśnie relaksowi. Na pewno trzeba zatem wybrać do niej odpowiednie kolory. Do sypialni idealnie nadaje się kolor niebieski, który uspokaja i wycisza. Zastosowanie takiego koloru jest również bardzo praktyczne – optycznie powiększy niewielkie pomieszczenie.

Jak można urządzić niebieską sypialnię?

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Warto zdecydować się na ciekawą tapetę – białą w niebieskie wzory. Będzie ona jednocześnie ozdobą wnętrza. Nie kładźmy jednak jej na wszystkich ścianach – wnętrze będzie zbyt pstrokate. Tapetę należy położyć na jednej ścianie lub nawet jej części – a szczególnie za łóżkiem. W podobnej tonacji musi być wyposażenie sypialni. Wzór, który pojawia się na tapecie, może również zdominować dodatki – poduszki, narzuty oraz pościel. Do tego wybierajmy białe i niebieskie dodatki – komodę czy lampkę nocną.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Niebieski kolor idealnie komponuje się właśnie z bielą. Takie połączenie będzie się też świetnie prezentować we wnętrzach nowoczesnych. Warto na przykład ściany do połowy pomalować na biało lub położyć białe panele, a nad nimi kolorową tapetę. Warto stawiać na nowoczesne, geometryczne wzory. Ciekawym dodatkiem będzie oryginalne oświetlenie – lampy podłogowe i sufitowe.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Równie dobrze można się też zdecydować na ciemny kolor. Jednak wybór ten dotyczy pomieszczeń dużych i jasnych. Białe powinny być meble oraz panele na podłodze. Na ciemnych ścianach dla kontrastu można powiesić jasne obrazki. Taka sypialnia będzie bardzo elegancka i przytulna. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *