Szybkie odchudzanie – sprawdź, dlaczego wielu się poddało

Sposoby na szybkie odchudzanie

Jak często słyszysz, że ktoś zaczyna odchudzanie, bo znalazło sposób, żeby to zrobić łatwo, szybko i wygodnie? A jak często widzisz, że już tydzień lub dwa po tych słowach dieta zostaje porzucona? Zastanawiasz się, dlaczego tak wiele osób rezygnuje i mówi, że szybkie odchudzanie z dietetykiem to bzdura? Sprawdź, dlaczego wielu się poddało?

Dieta cud – idealny sposób na szybkie odchudzanie

Największym problemem, z jakim trzeba się zmierzyć jest zaakceptowanie faktu, że żadna uniwersalna dieta cud nie istnieje! To, że pewna szybka dieta odchudzająca przyniosła u kogoś spektakularne efekty nie oznacza jeszcze, że przyniesie ona takie same rezultaty u innych. Na tempo odchudzania ma wpływ wiele czynników, od uwarunkowań genetycznych, przez ilość tkanki tłuszczowej, aż po styl życia.

Konsekwencja
Nie można oczekiwać, że jakakolwiek dieta przyniesie pożądane efekty, jeśli nie będzie się jej wiernym. Przekraczanie ilości spożywanych posiłków czy pomijanie godzin, w których mają być konsumowane to najczęstsze grzechy osób na diecie. Ale potknięcia zdarzają się wszystkim. To, że ktoś zjadł zakazany produkt nie oznacza jeszcze, że cały dotychczasowy wysiłek idzie na marne. Zamiast rozpamiętywać i rozpaczać, trzeba wziąć się w garść i wrócić do planu.

Zapominalstwo podczas odchudzania

Każda dieta wymaga zadbania o odpowiednie nawodnienie organizmu. Wiele osób nie ma wyrobionego nawyku częstego picia wody. Po prostu o tym zapominają. A bez tego odchudzanie nie może się udać, dlatego te osoby zwykle rezygnują zniechęcone brakiem widocznych postępów. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy zainstalować w telefonie jedną z aplikacji, których zadaniem jest właśnie przypominanie o piciu wody. Zapominalstwo dotyczy również pomijania dawek suplementów diety, które kupuje się właśnie po to, żeby szybko schudnąć. I ten problem można obejść z pomocą telefonu – kilka budzików o wyznaczonych godzinach powinno na dobre rozwiązać problem.

Lenistwo – podstawowy problem w odchudzaniu

Niby chcemy schudnąć, a jednak okazuje się, że… wcale nam się nie chce. Co to oznacza? Jeśli dieta odchudzająca ma przynieść efekty, trzeba ją wesprzeć o aktywność fizyczną. I nie chodzi o to, żeby katować się wielogodzinnymi ćwiczeniami na siłowni, ale o codzienną dawkę ruchu przez pół godziny. Osoby, które rezygnują z odchudzania bardzo często po prostu nie znalazły jeszcze odpowiedniej motywacji dla siebie. Grunt to jasno wyznaczyć sobie cel i wiedzieć po co to wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *