Jak szybko wysuszyć paznokcie

Pomalowałaś paznokcie ulubionym lakierem, ale… nagle przypomniałaś sobie, że musisz szybko wyjść z domu lub ktoś nieoczekiwanie wpadł w odwiedziny? A może zastanawiasz się, czy zdążysz zrobić manicure w przerwie między jedną a drugą pracą? Spokojnie – istnieje kilka sposobów na przyspieszenie schnięcia lakieru.

Cienkie warstwy lakieru

Nakładanie zbyt dużej ilości emalii to jeden z najczęściej popełnianych podczas manicure błędów. Takie działanie sprawia, że lakier szybciej odpada, “wylewa się” na skórki paznokci oraz… znacznie wolniej wysycha. Lepiej jest więc nałożyć na paznokcie kilka cieńszych warstw lakieru, niż jedną grubą.

Chłodzenie lakieru w lodówce

Lakier, który zostanie schłodzony jeszcze przed nałożeniem na płytkę paznokcia, wyschnie o wiele szybciej. Dobrym rozwiązaniem dla kobiet żyjących w ciągłym biegu jest więc trzymanie lakierów w lodówce. W sytuacji kryzysowej możesz też umieścić lakier na kilkanaście minut w zamrażarce.

Korzystanie z lampy UV

Tego rodzaju sprzętu używa się zwykle podczas wykonywania manicure hybrydowego lub żelowego. Jeśli jednak posiadasz taką lampę w domu, spokojnie możesz ją wykorzystać, aby przyspieszyć wysychanie zwykłego lakieru do paznokci.

Specjalny top coat

Jeżeli jesteś zapracowaną osobą i często malujesz paznokcie w ostatniej chwili, kup specjalny top coat, który przyspiesza wysychanie lakieru. Kosmetyk taki utrwala również nasz manicure oraz sprawia, że paznokcie nabierają blasku.

Zimna woda urody doda

Prosty i skuteczny sposób! Po pomalowaniu paznokci, zamocz opuszki palców w zimnej wodzie. Nie musisz obawiać się, że woda rozmaże manicure – posiada ona zupełnie inną gęstość niż lakier, więc na pewno go nie uszkodzi.

Suszarka i chłodny nawiew

Suszarka może nie wysuszyć nie tylko Twoje włosy, ale także paznokcie! Pamiętaj jednak, że podczas takiego suszenia paznokci, sprawdzi się wyłącznie chłodny nawiew – ustawienie gorącego powietrza sprawi, że lakier wyblaknie oraz pojawią się na nim nieestetyczne bąbelki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *