Tanie sposoby mycia okien

Okna PCV, które są nowe wyglądają atrakcyjnie. Są wygodne w użyciu, trzymają ciepło w domu i nie trzeba ich konserwować jak drewnianych. Z czasem nawet one jednak się brudzą, zwłaszcza w mieście, gdzie okna i parapety bardzo szybko pokrywają się niechcianym kurzem.

Proste metody

Mało kto lubi czyścic okna, ponieważ to żmudna praca, która wymaga drogich środków czystości, czasu, skakania po drabinie i mozolnego likwidowania zacieków i smug. Okna PCV są wygodne do czyszczenia, jednak warto mieć sposoby na to, by obowiązkowa czynność była skuteczna. Przede wszystkim zamiast środków do czyszczenia, które sporo kosztują można użyć wody i octu, który idealnie usuwa tłuszcz z szyb. Jeżeli nie mamy octu pod ręką, sprawdzi się też denaturat. Kolejny krok to pierwsze czyszczenia okien i framug ścierką. Niedostępne miejsca warto wyczyścić szczoteczką do zębów lub zwykłym pędzlem, którego włosie usunie brud z tych, miejsc, w których ścierka to za mało.

okna PCV

Okna PCV jak nowe

Aby okna PCV lśniły i nie miały smug, które psują cały efekt warto sięgnąć po…gazety. Zamiast używania suchych ścierek lepiej zużyć stare gazety, które idealnie nabłyszczą szyby. Mogą brudzić ręce (wiadomo, że druk barwi dłonie na czarno), jednak to tani i szybki sposób na błyszczące okna. Gdy zobaczymy, że okna są czyste – poczujemy satysfakcję. Wyciąganie drabiny i domowa gimnastyka na paracie okaże się chociaż owocna. Czyste okna poprawią humor i odświeżą wnętrze każdego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *