Technika malowania obrazów olejnych

Obrazy olejne są jednymi z najczęściej tworzonymi przez artystów. Technika ta daje ogromne pole możliwości. Pomimo tego, iż jest stosunkowo droga, daje ogromne pole wyboru barw oraz tworzeniu faktur i efektów wizualnych (poprzez nakładanie wielu farb na siebie). Jest to też idealna technika, która pozwala na wielokrotne retuszowanie obrazów.

Techniki

Technik jest bardzo wiele, często artyści udoskonalają te znane od wieków, poprzez swoje indywidualne pomysły. Jedną z często praktykowanych, jest tak zwana alla prima. Polega ona na nanoszeniu farb prosto z palet, bez uprzedniego przygotowywania podmalówek oraz laserunków. Inną, również cieszącą się dużym powodzeniem, jest technika laserunku. Głównym jej celem, jest osiągniecie efektu, w którym pierwsza warstwa prześwituje przez kolejne. Daje to efekt ogromnej głębi oraz przejrzystości.

Podobrazie

Jeżeli przygotowane przez nas podobrazie będzie przemyślane i wykonane w odpowiedni sposób, zapewnimy długa trwałość obrazowi. Obecnie można korzystać z kupnych, gotowych podobrazi, które są już zagruntowane, jednak wielu artystów decyduje się na samodzielne ich przygotowanie.

 

fot.easelpro.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *