Trener osobisty to dobry pomysł?

Odchudzanie się to prawdziwe wyzwanie. Rodzina, która nie ma podobnych celów, co my niekoniecznie nas musi wspierać,ponieważ dzieci nie maja ochoty jeść codziennie gotowanych warzyw. Dieta wymaga wyrzeczeń, ćwiczeń w pocie czoła i nieustannego odmawiania sobie przyjemności…

Trener osobisty może, ale nie musi

Warszawa to miasto, gdzie często można zobaczyć jak gwiazdy biegają z…trenerem. Ten amerykański styl trafił i do Polski, gdzie wiele celebrytów wynajmuje trenera, który pomaga im zrzucić zbędne kilogramy czy wymodelować sylwetkę. Co robi trener osobisty? Cóż, nie jest to dobry duch, który budzi nas co rano z uśmiechem na twarzy, podaje kawę i wyciąga na poranną przebieżkę. Trener osobisty może pomóc, jednak liczy się przede wszystkim nastawienie i chęć zmiany nawyków, które były niezdrowe. Podjadanie słodyczy czy chipsów może być przyczyną niechcianych fałdek, jednak nad tym trener osobisty nie może panować. To osoba, która może pomóc, jednak tylko gdy zaistnieje współpraca.

trener osobisty warszawa

Bez potu i jeków się nie liczy

Ćwiczy z nami, doradza nam dietę, umawia z dietetykiem, tak by odchudzanie było przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Nie może jednak wielu rzeczy wykonać za nas. Taki trener jednak potrafi motywować. Czasem wskazane jest by osoba, która chce się odchudzić wybrała kogoś drugiej płci – relacja damsko-męska nie pozwala na „przymrużenie oka” na takie słabostki jak podjadanie pączków czy batonów. Należy się spocić, zmęczyć i przeklinać – wówczas może będą dopiero efekty. Nie ma co ukrywać – sportowy styl życia wymaga czasu, a czasem i pieniędzy, które płacimy trenerowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *