Trudna sztuka gry na instrumencie

Muzyka to przede wszystkim dobry sposób na rozwijanie swoich naturalnych predyspozycji. Jednak nie każdy jest wyposażony w szczególny rodzaj poczucia rytmiki. Dlatego trzeba przede wszystkim przed kupnem sprzętu dowiedzieć się – czy jest w ogóle sens – brać się za instrument.

Musimy na początku swojej drogi dokonać selekcji własnych preferencji. Bo przecież spróbować można wszystkiego ale nie wszystko musi się udać. Czasem zdarza się, że ludzie wybierają dla siebie zbyt trudny instrument a potem są zniechęceni do gry na nim. Ale nawet nie tylko. Zniechęcają się do muzyki ogólnie. Może też się przecież zdarzyć, że na innym instrumencie nauka grania będzie szła nam o wiele lepiej. Może więc po pokonaniu pewnego poziomu uda nam się osiągnąć stopień tak wysoki aby wrócić do wybranego instrumentu.

Jednym z trudniejszych instrumentów jest trąbka i skrzypce. Instrumenty te pochodzą z grupy instrumentów struganych. Nie ma to jednak związku z drewnem, bo oczywiście trąbka nie jest drewnianym instrumentem. Chodzi tutaj bowiem o sposób wydobywania dźwięku.
Natomiast zdecydowanie łatwiej nauczyć się wyrażać swoje emocje na instrumentach strunowych, z których łatwo wydobywa się dźwięk. Może to być między innymi gitara lub klawisze. Choć nauka gry na tych instrumentach zajmie nam zdecydowanie więcej czasu.
Najłatwiejszymi do opanowania instrumentami są instrumenty elektroniczne, które wspomagają nie tylko naukę ale przede wszystkim granie.
W każdym razie – najlepiej jest zacząć od łatwego instrumentu żeby móc kiedyś spróbować grać na instrumentach, które wymagają szczególnej edukacji.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *