Uprawa warzywa w ogródku

Starsze osoby posiadając działkę, wykorzystują ją do sadzenia warzyw. Nie chcą kupować ich w sklepach. Uważają, że takie warzywa są niezdrowe. Do ich produkcji stosuje się środki chemiczne. Dlatego takie osoby kupują kupują ziarenka roślin i sadzą je w swoich ogródkach. Każdego dnia zaglądają do nich, podlewają je i dbają. Tak by wyrosły z nich zdrowe produkty. Jednym z najczęściej sadzonych warzyw jest ogórek melen.

ogórek-melen

Zdrowy ogórek melen

To odmiana ogórka, którą hoduje się w szklarni lub po folią. Sadzenie ich odbywa się na wiosnę i w lato. Osiągają długość około 20 centymetrów. Nadają się do spożywania. Zarówno na kanapki, jak i do surówek, sałatek, zup. Dbając o takie rośliny, wiemy co było do nich stosowane. Kupując w sklepie, w hurtowni takich informacji nie posiadamy. Hodowcy stosują niedozwolone środki chemiczne, które przyspieszają wzrost warzyw. Takie, które wypłukują cenne minerały i witaminy. Sprzedają je w cenie zdrowych. Dopiero po obraniu takich warzyw, przekonujemy się czy są dobre. Dlatego w sklepach, na rynkach kupujemy w ciemno. Ogórek melen to tylko jedna z odmian ogórka. Jest ich więcej. W zależności od gustu hodowcy, są hodowane. Niektóre są nieopłacalne. Czas i środki jakie na nie wykorzystują się nie zwracają. By je sprzedać, muszą podnosić ceny na kilogramie. Co powoduje mniejszy utarg.

Tanie, nie zawsze zdrowe

Żyjąc w czasach kryzysu, uważamy na ceny produktów. Mało zarabiając wybieramy te najtańsze. Nie zawsze okazują się one najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy te najtańsze okazują się niedobre smakowo, nie zawierają odpowiednich substancji odżywczych. Uważajmy na to, kupując ogórek melen do swoich domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *