Uwaga na skupy samochodów

Polskie przepisy są tak skonstruowane że ludzie wolą sprzedać swój samochód na skupie zanim jeszcze zostanie on zniszczony do tego stopnia że nikt nie będzie chciał już go zabrać i będziemy zmuszeni do złomowania za które sami musimy zapłacić. Niestety przedstawiciele takich miejsc jak skupy samochodów bardzo często starają się zaniżać ceny.

Właściwie zabranie samochodu odbywa się za bezcen ponieważ samozwańczy nieraz rzeczoznawcy pracujący dla właścicieli takich miejsc przekonują ludzi chętnych sprzedać swój pojazd że jest on tak bardzo zniszczony że praktycznie nie opłacam im się tego zabierać ale zrobią wyjątek. Jest to ewidentne działanie psychologiczne na które dają się nabierać przeważnie ludzie potrzebujący pieniędzy na zaraz i nie mogących poczekać ze sprzedażą. Jeżeli jest taka możliwość lepiej poczekać i znaleźć kupca bezpośrednio ponieważ skup samochodów musi jeszcze na naszym byłym pojeździe zarobić. Nawet jeżeli przyjechali byśmy nowym samochodem prosto z salonu chcieli by zbić oni cenę jak najbardziej tylko się da.

Poczekaj to się opłaci

Jeżeli nie masz noża na gardle to najlepszym sposobem sprzedaży używanego samochodu jest wystawienie o w internecie i rozreklamowanie swojego produktu jak najbardziej się tylko da wśród znajomych i na przykład mieszkających na osiedlu sąsiadów. Trzeba unikać skupów samochodów bo może to spowodować sytuację w której właściciele takich skupów będą musieli zmienić postępowanie bo nikt nie będzie chciał oddawać do nich swoich pojazdów. Takie psychologiczne działanie jest najlepiej sprawdzającym się na rynkach działaniem mobilizującym ludzi prowadzących konkretne instytucje do zmian na rzecz klientów a nie ich samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *